2013 yılı Assubay subay maaş kepazeliği
Pazar, Temmuz 05, 2015
   
Text Size

Hızlı Arama

2013 yılı Assubay subay maaş kepazeliği

Share
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 123
ZayıfMükemmel 
Pin It

Sevgili değerli okuyucularım; bundan 1 yıl evvel 2011 yılı emekli ve görevdeki Assubay ve subayların maaş haberini yapmıştık ve çok ses getirmişti. Ki şuana kadar bu haber tam 100 bin kere okunmuş durumda. İlginiz için sizlere minnettarız.

Şimdi 2013 yılı emekli Astsubay ve subay maaş kepazeliğini yayınlıyoruz. Değişen hiç bir şey yok subayların maaşları her geçen gün daha da dolgunlaşıyor, Assubayların maaşları ise mum gibi eriyip sorumlulukları ve intiharları daha çok artıyor.

Ulusal medya aracılığı ile onur ve insanca yaşama savaşı veren Assubayların bu haykırışlarına genel kurmay ise disiplin kanununda yapılan bir takım değişikliklerle TEHDİT gibi karşılık vererek, ortaçağdan kalma, GESTAPO kanunları ile yönetme inadına devam ediyor. Nede olsa hastalıklı zabitan kafası her platformda kendini belli ediyor.

Genel kurmayın bu tehditlerine karşılık Assubaylar topluca yemek yememek, SK vakıflarına üye olmamak gibi davranışlarla karşılık vermeye başladılar. Assubayların bu birlik beraberlik ve dayanışma ruhu ben dahil yüzbinlerce Assubayıda sevindirmiştir. www.kamuemekcileri.org gazete yönetimi olarak Assubayların bu tür etkinliklerine canı gönülden katılıyor ve desteklediğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum. Bir takım hastalıklı beyinlerin artık Assubayların ceplerinden ellerini çekmeleri gerekir.

Assubaylar arasında yapılan ankette personelin %78’i kendisini bu orduya ait hissetmiyor. Bu durum son derece vahim bir tablo. Birilerinin şapkasını önüne alıp düşünmesi gerekirken, tehditkâr, gestapo kanunlarında değişiklik yaparak hala personelini TEHDİTLE-ŞANTAJLA-ASİMİLE ile yönetmeye çalışması ise çok düşündürücüdür. Personeli arasında bu derece büyük uçurum, kin, nefret bulunan bir genel kurmayın savaşa girmeden önce iki kere düşünüp, savaş senoryalarını da bu duruma göre yapması gerektiği kanaatini taşımaktayım.

Özellikle 1995 yılında çıkarılan bir emirle Assubaylara takım komutanlığı yetkisi verip terör bölgesindeki karakollara tecrübesiz Assubayları atayarak, subaylarını tatil bölgelerindeki karakollara görevlendiren çürük zihniyetin ,Assubaylarla subaylar arasına FİTNE-NİFAK tohumları attığının en büyük ispatlarından biride işte bu tür uygulamalardır.

Yine diğer bir önemli konu da ordu içerisinde çok fazla albay bulunması olup, genkur’un bu üstün, yetişmiş, bilğisi ve görgüsü fazla personelden yeteri kadar yararlanamamasıdır. Sadece Antalya garnizonunda 35 den fazla albay bulunmaktadır. Bu albaylar ne iş yapar bilen yok. Gönderin bu albayları terör bölgesindeki karakollara hiç olmazsa TEMSİL-KADROSUZLUK-MAKAM tazminatlarını hak ederler.

Yine Ülke gündemini en çok meşgul eden konulardan biride ASKERİ CASUSLUK davası. Uçkurlarına sahip olamayıp 3 gr et parçası için devletin gizli belgelerini çeteye verip, ordunun imajını 5 paralık eden koca koca kelli felli bu adamlara ne demeli! Zatlar zevk-i sefa içinde yaşamışlar yedikleri haltın stresini de milletçe bize çektiriyorlar. Genel kurmay istihbarata karşı koyma sistemini yeniden çek etmeli ve subay yetiştiren okullar dahil, kimleri takip edeceğini ve kontrol altında tutacağını çok iyi öğrenmelidir diye düşünüyorum.

Artık birilerinin  hain, fuhuş yaparak şantaja maruz kalan, devletini ve ordusunu satan, darbeci ve cuntacı zihniyetteki subaylarını koruma ve kollama işinden vaz geçmesi gerekir. Her başları dara düştüğünde de subayların ellerini Assubayların ceplerinden çekmesi gerekir. Atatürk’ün mezun olduğu okulda okuyup adam olan sonra da pis işlere bulaşan subayları kurtarmak için, yine kendi personelinden avukatlık parası toplamak ( 1 TL) acizliğin ta kendisidir.

Ey genel kurmay “emekli olduktan sonra personelim neden bana cephe alıyor” diye düşünürsen eger, kendine şu soruyu sor; “ben emanetime sahip çıkabiliyor muyum” Çünkü tüm personel genel kurmaya emanet, sizler ise personeliniz arasında nasıl NİFAK ve FİTNE tohumları atarızın peşine düşmüşünüz. Yazık !

Sevgili okuyucularım sözü fazla uzatmadan haberimizi yayınlayalım ve genel kurmayın şartları olgunlaştırıp subayların ceplerini nasıl dolgunlaştırdığını hep birlikte okuyup öğrenelim.

Albayım Devlet  seni  ananın karnından doğarken  biz seni general yapacağız diye söz mü verdi ? de Sana MAKAM, KADROSUZLUK,TEMSİL tazminatı, her ay emekli maaşına ilave olarak 450 TL ek ödeme yapıyor.Maaşın her ay 2011 temmuz ayı itibari ile 3500 tl yi buluyor.Emekli ikramiyene gelince 70.000 tl (yılına göre ) senden iyisi yok.

OCAK 2013 İTİBARI İLE ASSUBAY-SUBAY EMEKLİ MAAŞLARI VE İKRAMİYELERİ

Orgeneral 1/4 1500+8000 50 yıl 6.415 TL (Emekli maaşı) 93.877 TL (Emekli İkramiyesi) Em.San.

Kd.albay 1/4 1500+5800 40 yıl 4.026 TL (Emekli maaşı) 78.482 TL (Emekli ikramiyesi) Em.San.

Albay (ilk yıl) 1/4 1500+5800 35 yıl 3.896 TL(Emekli maaşı)78.482 TL (Emekli ikramiyesi) Em.Sanandığı.

Albay 1/4 1500+4800 33 yıl 3.068 (Emekli maaşı)76.223 TL (Emekli ikramiyesi) Emekli sandığı

Yarbay 1/4 1500+3600 30 yıl 2.585 (Emekli maaşı)69.267 TL (Emekli ikramiyesi)Emekli sandığı

Binbaşı 1/4 1320+3600 26 yıl 1.740 TL (Emekli maaşı)59.532 TL (Emekli ikramiyesi)Emekli sandığı.

2.Kad.Kd.Bşçvş.1/3 1440+3600 37 yıl 2.012 TL(Emekli maaşı)67.287TL(Emekli İkramiye)Emekli sandığı

Kad.Kd.Bşçvş. 2/1 1155+3000 28 yıl 1.417 TL (Emekli maaş)50.870 TL(Emekli ikramiye)Emekli sandığı

Kd.Bşçvş. 3/1 1020+2200 25 yıl 1.307 (Emekli maaşı)43.583 TL (Emekli ikramiye)Emekli sandığı.

15 OCAK 2013 İTİBARIYLA KADROSUZLUK TAZMİNATI

Orgeneral: 701.45 TL-Korgeneral: 631.31 TL-Tümgeneral: 561.16 TL-Tuğgeneral: 526.09 TL

Albay: 491.02 TL

HARP AKADEMİSİ MEZUNU SUBAYLARIN MAAŞLARINA İLAVE EDİLECEK TUTAR

Orgeneral: 394.46 TL-Korgeneral: 374.74 TL-Tümgeneral: 355.02 TL-Tuğgeneral: 335.029 TL

Albay: 315.57 TL-Yarbay: 295.85 TL-Binbaşı: 276.12 TL-Yüzbaşı:256.40 TL-Üsteğmen: 236.68TL

15 OCAK 2011 TARİHİ İTİBARI İLE ASKERİ PERSONEL EMEKLİ AYLIKLARI VE İKRAMİYELERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

15 OCAK 2013 TARİHİ İTİBARI İLE ASKERİ PERSONEL EMEKLİ AYLIKLARI VE İKRAMİYELERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tabloda görüldüğü üzere 37 yıl çalışmış ( hala kanserden ölmemiş ise) bir ASTSUBAY,35 yıl çalışmış bir ALBAYIN EMEKLİ MAAŞINDAN %50 daha az maaş alıyor.

KENAN EVRENİN YÜRÜRLÜĞE KOYDUĞU YENİ YETME BİR TEGMENİN MAAŞINI 25 YILLIK KIDEMLİ BİR ASTSUBAY’IN MAAŞINA DENKLEME PLANI TIKIR TIKIR İŞLİYOR.

Bu maaş tablosu bir insanlık suçu olup Anayasanın eşitlik ilkesine tamamen aykırıdır.Darbeler ile ,cuntalar ile,E-Muhtıralar ile nalıncı keserinin azgını hep kendi tarafına yontan generaller,kendilerinden daha çok çalışan,her türlü sorumluluğu üstlenen,zimmetin,nöbetin,memetin hesabının sorulduğu, “Yoldan Geçen Astsubay Yokmuydu?” kokuşmuş zihniyetine maruz kalan bu cefakar,fedakar, vatanına milletine bağlı ve ihanet içinde olmayan,OYAK menfaatleri için namusundan,şerefinden,ahlakından ödün vermeyen ASTSUBAY’lara hem özlük haklarını hemde bu utanç tablosu maaşları çok görüyorlar demek.

Kim ne derse desin Assubayların özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda mevcut hükümetten başka kimse adım atamaz. ASSUBAYLAR ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ KONUSUNDA SİYASİ GÖRÜŞLERİNİ BİR KENARA BIRAKIP,BİRLEŞMELİ,KENETLENMELİ,BİRLİK VE BERABERLİK RUHU İÇİNDE HÜKÜMETLE,SİYASİ PARTİ LİDERLERİ İLE GÖRÜŞMELER YAPMALIDIR.

HAKİKATEN ASTSUBAY TOPLUMU İÇİN BİRŞEYLER YAPMAK İSTEYEN VARSA,ÖNCELİKLE SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNDE,DİGER SİTE VE FORUMLARDA HÜKÜMETİ VE BAŞBAKANI AŞAGILAYICI,KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ,HAKARET İÇEREN SÖZ VE SÖYLEMLERDEN UZAK DURULMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUZ.SEN CHP’LİSİN,SEN AKP’LİSİN,SEN MHP’LİSİN,SEN DSP’LİSİN,SEN BBP’LİSİN DE ELİNE NE GEÇTİ.YİNE MAGDURSUN…..YİNE MAGDURSUN…. ¼ DERCESİNİ ALMAK İÇİN,HİÇ OLMAZ İSE ALBAYA YAKIN EMEKLİ MAAŞI ALMANIN PEŞİDE KOŞUP DURUYORSUN.

Assubayların özlük haklarının iyileştirilmesi için Genkur’a sakın güvenmeyin çünkü; Göreve gelen her genkur başkanının kırmızı bir ajandası vardır,bir önceki genkur başkanından devraldığı.Bu ajandada Assubaylara nelerin kesinlikle verilmemesi gerektiği harfiyen yazılıdır.

Çünkü Assubaylara Özlük haklarının verilmemesi konusunda SİSTEM bunu gerektiriyor.Onlara da SİSTEMİN gereğini yapıyorlar.

Bakın ülkemizde ve dünyadaki general sayısına;

AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy'un TSK'yı eleştirmesi ve 'Çin ordusunda bu kadar general yok' eleştirisi tartışma konusu olmuştu.

Türkiye dünyadaki general sayısı sıralamasında 8.sırada yer alıyor. En kalabalık ordu Çin iken en az general Çin Ordusu'nda var.

Vatan Gazetesi yazarı Murat Çelik tartışma konusu olan general sayılarını araştırdı.İşte o rakamlar:

EN KALABALIK ORDU EN AZ GENERAL ÇİN

1) TÜRKİYE: 582 BİN KİŞİLİK ORDUDA 364 GENERAL

2) AMERİKA: 1 MİLYON 497 BİN KİŞİLİK ORDUDA 498 GENERAL

3) ÇİN: 2 MİLYON 285 BİN KİŞİLİK ORDUDA 191 GENERAL

Uyan Hakimim,Savcım,Valim,Kaymakamım,Hemşirem,Doktorum,Öğretmenin….!!!

Devlet Her HAKİMİ üzgünüm seni Yargıtaya Başkan yapamadık ,buyrun size emekli maaşınıza her ay KADROSUZLUK tazminatı olarak 450 tl mi diyor ?

Devlet Her DOKTORU üzgünüm seni BAŞHEKİM yapamadık buyrun size emekli maaşınıza her ay KADROSUZLUK tazminatı olarak 450 tl mi diyor ?

Devlet Her HEMŞİREYİ üzgünüm seni BAŞHEMŞİRE veya LABORATOR ŞEFİ yapamadık ,buyrun size emekli maaşınıza her ay KADROSUZLUK tazminatı olarak 450 tl mi diyor ?

Devlet Her ÖĞRETMENİ üzgünüm seni OKUL MÜDÜRÜ yapamadık buyrun size emekli maaşınıza her ay KADROSUZLUK tazminatı olarak 450 tl mi diyor ?

Ya canlarını bu vatan için ermeni terör örgütüne vb örgütlerin hain kurşunlarına hedef olmuş TÜRK BÜYÜKELÇİLİK MENSUPLARI sizler ülkemizde ki GENERAL ,ALBAY sayısın dan fazla şehit verdiniz.Öncelikle bu hak sizin olmalı.Bizim generaller ,albaylar en son ölür.Ama sizler her zaman namlunun ağzındasınız.En çok sizin hakkınız bu kadrosuzluk sebebi bahanesi ile verilecek zam.

Burdan www.kamuemekcileri.org sitesi olarak, Sayın Cumhurbaşkanımıza ,Başbakanımıza ,TBMM’deki tüm milletvekillerine sesleniyoruz,bu haksızlığa bir son verin.

2013 yılı Assubay subay maaş kepazeliği

paşaların sermayesi oyak

Faydalı Linkler

manşet haber

oyak gündem üstü

Twitter Bizi Takip Et

günün haberleri

ANKET

OYAK ve Şirketlerinde YOLSUZLUK... 5735
OYAK Tasfiye Edilsin mi? 4010
OYAK'ın Sürekli Düşük... 1531
OYAK ve Şirketleri Kimin... 1519
OYAK Yöneticilerinin İLLEGAL... 1253
OYAK'ın Ev-Bireysel Kredileri... 1241
OYAK Yöneticilerinin Tahminen... 1224
OYAK ve Şirketlerinde en... 1190
OYAK kurumu ve yöneticileri... 1165

jVS by www.joomess.de.

askeri sermaye OYAK

facebook yorumlar

facebook paylaşımlar

tapınak şovalyeleri

                                SON SÖZ BASININ

YASAL UYARI: www.kamuemekcileri.org tescilli bir markadır ve Web gazetesi 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanununa uygun yayın yapmaktadır. www.kamuemekcileri.org adresinde yayınlanan yazılı, görüntülü içeriklerin ve fotoğrafların sahibi olan  www.kamuemekcileri.org  Web gazetesinin Yazılı izini olmadan bilgi ve belgelerin tamamının kopyalanması, çoğaltılması ve izinsiz olarak başka sitelerde ve yerlerde kullanılması yasaktır. Link verilmek sureti ile Alıntı olarak kısmi kullanımlarda her hangi bir sakınca yoktur.BU YASAL UYARIYA DİKKAT ETMEYENLER HAKKINDA KESİNLİKLE TAZMİNAT DAVASI AÇILACAKTIR.