Önce güldünüz, sonra alay ettiniz, şimdi de savaşıyorsunuz
Cumartesi, Mayıs 30, 2015
   
Text Size

Hızlı Arama

Önce güldünüz, sonra alay ettiniz, şimdi de savaşıyorsunuz

Share
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfMükemmel 
Pin It

 Mustafa BIYIK/ kamuemekcileri.org

OYAK 52. Genel kurul dergisini okuyan sevgili okuyucularım görecekler ki, genel kurul tamamen www.kamuemekcileri.org web gazetesini karalamaya, aşağılamaya, sindirmeye ve tehdit etmeye yönelik bir kurul olmuş. Bu iş içinde bir albay görevlendirmişler.

OYAK 52. Genel kurul toplantısında genel müdür şerif ulusoy’un şahsım hakkında yaptığı konuşmayı tekrar okumanız için aşağıda veriyorum.

İŞTE ŞERİF ULUSOY’UN ŞAHSIM HAKKINDA YAPTIĞI KONUŞMA;

“ Bu tip konuşmalarda, yazılarda, hatta ileri giderek sataşmaları dahi iyi niyetle izleyebiliriz. Bunların arasında her çeşit insan olduğunu da düşünüyoruz, değerlendiriyoruz. Onlara hoş görüyle bakmaya çalışıyoruz, kurumumuz ve kendimize yakıştırdığımız bir çizgi içinde. Bu tip insanlar arasında her çeşit insan var. Aralarında kendisinin psikolojik tedavi gördüğünü söyleyen, aldığı ilaçları ortaya koyan, çeşitli yerlerde, ortamlarda bunu ifade eden insanlarda var. Hadi bu gibilere acıdık bir köşeye attık diyelim. İyi de onların söylediklerine niye insanlar incelemeden, bilgi sahibi olmadan inanırlar diye sormadan edemeyeceğim?

Bunlar tabi kuruma fayda getirmiyor. Bazı kişilerin birçok iyi niyetli kişilerin yanında, kötü niyetli olabileceklerini de, üye olsun veya olmasınlar değerlendirmek durumundayız. Onlara yönelikte bilgilendirme faaliyetlerimizi, ikna faaliyetlerimizi, kurumun görüşünü açıklama faaliyetlerimizi, gereğini sabırla ve iyi niyetle sürdürmeye çalışıyoruz”

Şahsi düşüncem olarak; ben bu sözleri patronu olduğum, işvereni olduğum, karnını doyurduğumu unutan beyefendi birine hiç yakıştıramadım. OYAK KURUMUNUN başında bir genel müdür olarak sizin ortaklara acımak gibi bir lüksünüz yok olamazda. Her şeyden önce OYAK’ı OYAK yapan ortaklara saygılı olmanız gerektiği kanaatindeyim. Hesap sormak bizim en doğal hakkımız. Şahsıma hakaret etmek, küçümsemek, hakir ve hor görmek sizin hakkınız değil olamazda. ACIMA ACINACAK HALE DÜŞERSİN.

Siz OYAK YÖNETİCİLERİ olarak öncelikle, bugüne kadar kamuemekcileri.org gazetesinin genel kurullarda ne konuştuysanız tutanaklara yansıyan sizin beyanlarınızdan oluşan YOLSUZLUK-USULSÜZLÜK-ADAM KAYIRMA-TEHDİT-ŞANTAJ-ŞİRKETLERİ BİLEREK KASITLI ZARAR ETTİRME iddialarımıza cevap vererek işe başlayın ve kendinizi bir aklayın bakalım.

OYAK ortakları, kurum yöneticileri tarafından aldatıldıklarını, dolandırıldıklarını anlayıp haklarını aramaya başladıklarında savcılık ve mahkeme tehditleri savuran siz OYAK yöneticilerine mi inanacaklar yoksa OYAK yöneticileri olarak sizin beyanlarınızdan yola çıkarak yapılan YOLSUZLUK-USULSÜZLÜK-ADAM KAYIRMA-TEHDİT-ŞANTAJ işlerinizi deşifre eden ve tüm OYAK ortaklarının gerçeği görmesini sağlayan www.kamuemekcileri.org web gazetesine mi inanacaklar.

Şerif Ulusoy bu hakaretleri, küçümsemeleri, hakir ve hor görmeleri şahsıma sarf ederken temsilciler kurulunda kendi meslektaşlarına yapılan bu insanlık dışı konuşmaları kuzu kuzu dinleyen Astsubay temsilcilere ise söyleyeceğim tek şey; yazıklar olsun, Allah sizi ıslah eylesin, OYAK’tan aldığınız üç kuruş maaş uğruna korkup sesinizi çıkarmamanız ne acı.

Şimdi Mevlana’nın bir müridi bir gün Mevlana’ya şunu sorar;

-Ya pirim binlerce kitap okudun, onca yer gezdin, ilim irfan sahibi oldun peki, en çok neyi bilirsin.

Mevlana cevap verir;

- Evet haklısın binlerce kitap okudum, onca yer gezdim, ilim irfan sahibi oldum inan ki hiç bir şey bilmiyorum “AMA HADDİMİ ÇOK İYİ BİLİRİM.” Der

Bir düşünürde” EN BÜYÜK EDEP HADDİ BİLMEKTİR” der.

Bir zamanlar ABD’den  illegal yollarla dinleme aletleri getirip, Sabancı-Koç holdingleri, bankaları, borsayı, önemli mevkilerde ki kişileri dinleyerek kurduğu bu köstebekler sayesinde 2001 krizini rahatlıkla atlatıp, Sabancı ve Koç CEO’larına “karlılıkta sizleri geçtik” diye tükürük yarıştırmaya çalışan, her tarafı İLLEGAL iş kokan, Danıştay katliamından dolayı evinde delil karatma aramaları yapılıp sıkıntıya giren, OYAK kurumundan generallerin  emekliliklerinde daha fazla ikramiye almaları için çalışıp uğraşan bu tilki oyunları ve gizli tezgahı yine kendi beyanlarıyla ortaya çıkınca sus pus olan, kayıp 112 TRİLYON ve Almanya OYAK ANKER BANK ’tan  verilip te alınmayan 40 MİLYON MARKLIK krediler hakkında dahi bir açıklama yapmaya cesareti olmayan, OYAK tarafından kandırıldıklarını düşünüp hakkını arayan Assubay’ları savcılık ve mahkeme tehdidi ile susturmaya çalışan olmadı peşlerine tetikçi takarak öldürtmeye uğraşan,  daha nice bilinmeyen İLLEGAL işlere bulaşmış ve tüm MİT belgelerini oda tv’ye sızdırdığı ispat edilen kaşif kozinoğlu’nun üvey kardeşi  olan OYAK genel müdürü şerif ulusoy’un söylemesi ne kadar acı, garip, küçük düşürücü ve şaşırtıcı.

Hz. Ali (R.A) şöyle der; “ Bir başkasını düzeltmek istiyorsan, önce kendini düzelt.”

 Sanırım şerif ulusoy’a verilecek en güzel cevapta bu olsa gerek.

Eğer bugün www.kamuemekcileri.org web gazetesi olmasaydı 270 bin OYAK ortağı hala sizin masallarınızla uyumaya devam edecek, kurduğunuz tezgah tıkır tıkır işleyecek, 240 bin Assubay’ı, Uzman personeli, Sivil Memur’u 39 bin subay’a köle yapmaya devam edecektiniz.

Yine şükredin ki;  www.kamuemekcileri.org web gazetesi sayesinde kendinizi ifade etme fırsatı buldunuz. “oyak nedir, ne değildir” gibi pamuk prenses masallarınızı süsleyerek , püsleyerek anlatmaya başladınız. Bu masallarınıza kendiniz bile inanmayıp anlamakta zorluk çekerken,  artık gözünü açmış 240 bin Assubay’ın, Uzman personelin, Sivil memurun inanmasını beklemeyin. Açıklamalarınızla çok gülünç bir onun kadarda batıyorsunuz.

Önce  güldüğünüz, sonra alay ettiğiniz , şimdi ise www.kamuemekcileri.org  gazetesiyle  savaşıyorsunuz.

Bu gazete canınızı yaktı, tezgahınızı ortaya çıkardı, TİTAN SAADET ZİNCİRİ dümeninizi deşifre etti, paniklediniz, canınız sıkıldı, tüm çalışanlarınız işlerini kaybetme endişesi ile korktular çünkü bugüne kadar kusursuz işleyen derin tezgah yavaş yavaş çatırdamaya, yıkılmaya başladı. Peşinize SGK-MALİYE-TBMM-SAYIŞTAY-SPK-HAZİNE takıldı. Arkasından yargı süreci başladı- 2000 ve 2004 yılları arasında yapılan 500 MİLYON DOLARLIK YOLSUZLUK- ve bugüne kadar kamuoyuna yansımayan ne olduğu bellisiz TRİLYONLARCA TL kasıtlı olarak yapılan zararlarınız bir bir ortaya dökülmeye başladı.

Bugüne kadar www.kamuemekcileri.org web gazetesinin delilleri ile desteklediği YOLSUZLUK iddialarının hiç birine dürüstçe cevap veremediniz.  Çünkü OYAK YÖNETİCİLERİ olarak ilk başta siz dürüst değilsiniz. Her zaman ki kozunuz savcılık ve mahkemeye vererek OYAK ORTAKLARI ile aranızda ki mesafeyi bir kat daha açıyorsunuz. İnsanların nefretini kazanmayı çok iyi başarıyorsunuz. Nereye kadar.

Şerif Ulusoy şunu çok iyi bil ki; bizim mücadelemiz senle veya kişilerle değil, OYAK sistemi iledir. TİTAN SAADET ZİNCİRİ derin tezgahı iledir. 240 bin Assubay’ı, uzmanı, sivil memuru  39 bin subaya köle yaptığınız ve her fırsatta sığındığınız 205 sayılı cunta kanunu iledir.

OYAK kurumunda ve tüm şirketlerinde kurulan derin tezgahı biz bozarız arkadaş. Toplumun ihtiyaçları bireyin ihtiyaçlarından önce gelir, eğer bu uğurda benim ölmem gerekiyorsa ölürüm, yeter ki Assubay’ı’ ların çocukları daha güzel yaşasın, daha iyi üniversitelere gitsin, borçları yüzünden ailecek intihar etmeyi seçmesinler. Sorunları ile değil torunları ile uğraşsınlar benim vatansever meslektaşlarım.

Dolayısıyla zamanın birinde OYAK kurumunu SK’nın savaş taktikleri ile yönettiğini beyan eden, bunu her platformda ve zeminde gerine gerine söyleyen şerif ulusoy’a www.kamuemekcileri.org gazetesi olarak diyoruz ki; yanlış taktik uyguladın, hata yaptın, kibrine yenik düştün.

OYAK YÖN.KRL.BAŞKANI HASAN MEMİŞOĞLU ŞÖYLE BEYANDA BULUNUYOR;

“Bildiğiniz gibi zaman zaman çeşitli platformlarda OYAK ile ilgili yazılar çıkmakta, gerçek dışı bazı iddia ve söylemler dile getirilmektedir. Tamamen şeffaf bir anlayışla yönetilen OYAK’a ilişkin gündeme gelen ve/veya getirilen hususlarla ilgili olarak OYAK Web sitesinden siz değerli üyelerimize ve kamuoyuna uygun zamanlarda OYAK’a yakışan seviyede açıklamalar yapılmakta, ayrıca üyelerimiz tarafından bireysel olarak sorulan tüm sorulara da ayrıntılı olarak sözlü ve yazılı cevaplar verilmektedir. 2012 yılında yaşanan ekonomik sorunlara ilave olarak çeşitli mecralarda gündeme gelen bu hususların doğurduğu sıkıntıların çözümlenmesine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Siz değerli üyelerimizden beklentimiz, OYAK tarafından doğruluğu teyit edilmeyen hiçbir hususa inanmamanız, itibar etmemeniz ve OYAK’a bugüne kadar verdiğiniz desteği sürdürmenizdir.”

Sayın başkan OYAK kurumunda daha yeni göreve başladınız hayırlı olsun. TSK’nın en önemli kuruluşu ve en büyük holdingi olan OYAK’a katkılarınızı merakla beklemekteyiz. Bizlere hizmetiniz karşılığında hak ettiğiniz ücreti aldığınızı düşünüyoruz. Sizin patronunuz biziz, maaşınızı biz veriyoruz ve general-subay diye ayrımcılık yapmadan hizmet etmeniz gereken bizleriz. www.kamuemekcileri.org gazetesini tanımadan, okumadan, ispatlı delilli iddialarını bilmeden hemen kara propagandaya başlamanız biraz düşündürücüdür.

OYAK YÖNETİCİLERİ olarak “şöyle başarı sağladık, şöyle büyüdük, bu sene %10, %15, % 50 nema vereceğiz “ gibi beyanlarınız beni ve gazetemi hiç ilgilendirmiyor. Bir banka hoş geldin faizi olarak %12 verirken sizin 2012 yılı için %14 sadaka gibi nema vererek yaptığınız işleri büyük göstermeniz, 51 yıldan beri OYAK’ta yapılan yolsuzluk ve usulsüzlüklerin üzerini örtmez, örtmeyecekte.

Dinleme aletlerinizde elinizden gitti artık bende rahatım başkaları da.

Dolayısıyla OYAK YÖNETİCİLERİ hakkında yazılan şu yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

SİZ OYAK YÖNETİCİLERİ OLARAK KENDİNİZE YAKIŞANI HEP YAPTINIZ

OYAK YÖNETİM KURULU BAŞKANI olarak; “OYAK ile ilgili yazılar çıkmakta, gerçek dışı bazı iddia ve söylemler dile getirilmektedir.” demeden önce www.kamuemekcileri.org gazetesinin tüm iddialarının OYAK yöneticilerinin genel kurul toplantı tutanaklarına yansıyan yazılı kendi beyanlarından olduğunu bilmeniz ve anlamanız gerekirdi.

Şu ana kadar hiçbir OYAK yönetici www.kamuemekcileri.org gazetesinde yayınlanan 2000 ve 2004 yılları arasında yapılan yolsuzluklar ile ilgili kendi beyanlarını yalanlamamışlardır. Hele şuana kadar açıklığa kavuşturulmayan KAYIP 112 TRİLYON hakkında hiçbir OYAK yöneticisi açıklama yapmamıştır veya yapmaya cesaret edememiştir.

Sayın Memişoğlu;  www.kamuemekcileri.org gazetesine karşı ön yargılı ve birilerinin güdümü doğrultusunda hareket ettiğinizi düşünmeden edemiyorum. Holding yönetme konusunda ki tecrübenizi de açıkçası çok merak ediyorum. Mali ve finans konularında aldığınız eğitimi de açıklarsanız sizden ümidimi kesmemiş olurum.

OYAK YÖNETİM KURULU ASSUBAY TEMSİLCİSİ SAYIN HAKAN SERDAR ÇÖPOĞLU

www.kamuemekcileri.org gazetesinin yoğun kampanyaları ve bunun sonucunda hakkını arayan 21 Assubayın mahkemeye verilmesinden sonra temsilcimiz olarak o makama geldin. 240 bin Assubayın, Uzman personelin, Sivil memrun sizden çok ümidi var, OYAK haklarımızın alınması konusunda tek yasal temsilcimiz sizsiniz. Sizden çok daha somut çözüm üreten, kurum ile 240 bin Astsubay, uzman personel, sivil memurların arasında köprü olarak OYAK ile  barışık olmalarını sağlayan bir yönetim kurulu üyesi olmanızı beklemekteyim.

OYAK kurumunda www.kamuemekcileri.org gazetesinin delilleri ile birlikte gündeme getirdiği iddiaları cesurca korkmadan yönetim kurulunda konuşacağınıza olan inancım tamdır. Artık OYAK şirket alıp daha da büyümek yerine ortaklarına yatırım yapmasının zamanının geldiğini ve tüm ortakların bu yönde fikirlerinin olduğunu bilmeniz önemlidir.

Tüm bu yazdıklarımın ışığında; OYAK YÖNETİCİLERİNE şunu söylemek isterim. Her şeyden önce kendinizi 51 yıl sonra ifade etme fırsatı tanıyan www.kamuemekcileri.org gazetesine bir teşekkür edin evvela.

www.kamuemekcileri.org gazetesi olarak siz OYAK YÖNETİCİLERİ’ne MEYDAN OKUYORUZ…!

Gazete olarak OYAK YOLSUZLUKLARI-USULSÜZLÜKLERİ hakkında kendinizi savunmanız,  ortaklara kendinizi, icraatlarınızı, bizler için neler yaptınız neler yapmayı planlıyorsunuz daha iyi anlatmanız bakımından OYAK KURUMUNU TEMSİLEN şerif Ulusoy’u bir TELEVİZYON programında konuşmaya, tartışmaya DAVET EDİYORUM. Eğer şerif Ulusoy yine kibrine yenik düşüp www.kamuemekcileri.org gazetesini küçük görüp tartışmaya katılmazsa da kendisini anlarız.

Unutmayın ki 51 yıldan beri OYAK kurumunda ki derin tezgahı ortaya çıkaran bu gazete hiçte hafife alınacak bir gazete değildir.

Varsa cesaretiniz “hodri meydan” diyorum ve en güvendiğiniz personeliniz şerif ulusoy’u TELEVİZYON’da OYAK ile ilgili tartışmaya ve konuşmaya davet ediyorum.

OYAKÇILAR; Madem haklısınız, madem OYAK’ta hiç yolsuzluk-usulsüzlük yapılmadı, madem siz bir emekli fonusunuz, madem generallere kıyak geçmiyorsunuz, madem rütbeye göre değil de birikime göre nema veriyorsunuz, Türk Toplumu sizi yanlış algılıyor çıkın Televizyona kendinizi ve rüştünüzü ispat edin.HODRİ MEYDAN DİYORUM SANA KUSURSUZ SAVAŞÇI şerif Ulusoy.

Önce güldünüz, sonra alay ettiniz, şimdi de savaşıyorsunuz